خشک – سفت استقلال استقلال نظر استقلالی ها

خشک – سفت: استقلال استقلال نظر استقلالی ها اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

گت بلاگز اخبار علمی و آموزشی سامانه‌ای که استفاده راننده از گوشی را هشدار می‌دهد

محققان دانشگاه واترلو در کانادا سامانه هوشمندی طراحی کرده‌اند که می‌تواند متوجه شود راننده چه زمانی در حال استفاده از گوشی خود است.

سامانه‌ای که استفاده راننده از گوشی را هشدار می‌دهد

سامانه ای که استفاده راننده از گوشی را هشدار می دهد

عبارات مهم : تصویر

محققان دانشگاه واترلو در کانادا سامانه هوشمندی طراحی کرده اند که می تواند متوجه شود راننده چه زمانی در حال استفاده از گوشی خود است.

به گزارش ایسنا و به نقل از گیزمگ، در این پروژه که تحت نظر پروفسور “فخری کارای” انجام شده، سامانه با استفاده از آنالیز الگوهای تصویری و ماشین های هوشمند و بهره گیری از دوربین هایی که در ماشین تعبیه می شوند و الگوریتم های پردازش تصویر می تواند حرکات دست راننده را تجزیه و تحلیل کند و متوجه شود که آیا راننده در اوضاع طبیعی رانندگی واقع شده است است یا خیر.

سامانه‌ای که استفاده راننده از گوشی را هشدار می‌دهد

این الگوریتم که آموزش آن با استفاده از یادگیری ماشین بوده می تواند فعالیت هایی شبیه به تایپ کردن متن در گوشی، صحبت با گوشی و همچنین برگشتن راننده جهت برداشتن وسیله ای از صندلی عقب را تشخیص دهد.

زمانی که این سامانه این رفتارها را که می تواند خطرآفرین باشد شناسایی کرد، بستگی به مدت وقت فعالیت و همچنین درجه خطری که می تواند ایجاد کند به راننده هشدار می دهد و حتی در مواردی که اوضاع بسیار بغرنج باشد کنترل ماشین را به دست می گیرد.

محققان دانشگاه واترلو در کانادا سامانه هوشمندی طراحی کرده‌اند که می‌تواند متوجه شود راننده چه زمانی در حال استفاده از گوشی خود است.

در حال حاضر تیم تحقیقاتی در حال گسترش توانایی های این سامانه هستند و تلاش می کنند تا شناسایی خطر از روی اوضاع صورت راننده نظیر اوضاع سر و چشم ها را نیز به این سیستم اضافه کنند.

این تحقیق به تازگی در چهاردهمین کنفرانس بین المللی پردازش و شناسایی تصویر در مونترال کانادا ارائه شده است است.

واژه های کلیدی: تصویر | ماشین | تصویری | راننده | شناسایی | استفاده | در ماشین | اخبار علمی و آموزشی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs