خشک – سفت استقلال استقلال نظر استقلالی ها

خشک – سفت: استقلال استقلال نظر استقلالی ها اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی بیانیه کشور عزیزمان ایران در پاسخ به سخنان ترامپ

جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران در پاسخ به سخنان رئیس‌‌جمهور آمریکا و اعلام سیاست‌های تازه در قبال جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران بیانیه‌ای صادر کرد.

بیانیه کشور عزیزمان ایران در پاسخ به سخنان ترامپ

بیانیه کشور عزیزمان ایران در پاسخ به سخنان ترامپ

عبارات مهم : ایران

بیانیه کشور عزیزمان ایران در پاسخ به سخنان ترامپ :

ایران آغازکننده خروج از برجام نخواهد بود/ سردمداران تازه آمریکا درس های چهار دهه گذشته را فراموش نکنند

بیانیه کشور عزیزمان ایران در پاسخ به سخنان ترامپ

جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران در پاسخ به سخنان مدیر جمهور آمریکا و اعلام سیاست های تازه در قبال جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران بیانیه ای صادر کرد.

به گزارش ایلنا، متن بیانیه بیانیه جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران به شرح زیر است:

از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی در سال ۱۳۵۷، سیاست خارجی کشور عزیزمان ایران برمبنای اصول حقوق بین الملل و قوانین و مقررات بین المللی تنظیم و اجرا شده است و حاکمیت برابر کشورها و عدم دخالت در امور داخلی دیگران سرلوحه روابط با کشورهای دیگر قرار گرفته هست. مردم کشور عزیزمان ایران بعد از تحمل چندین دهه بار سنگین دیکتاتوری، وابستگی به قدرت های بزرگ به خاص آمریکا و دخالت روزانه آنان در امور داخلی خود، به یمن برپایی حکومت مردم سالار امید داشتند آخر روابط با همسایگان را بر اساس برابری و اخوت و بدور از مسابقه های ناسالم سیاسی، اقتصادی و نظامی تنظیم کنند و دولت کشور عزیزمان ایران سیاست صلح طلبی خود را که مبنای آن دوستی و همکاری به جای دشمنی و خونریزی بود از روز اول به مردم دنیا نشان داد. در مقابل، واکنش‌ها آمریکا و متحدین آن در منطقه خلیح فارس همواره بر اساس فرار از پذیرش واقعیت های کشور عزیزمان ایران و منطقه و تلاش بیهوده جهت ناکام ساختن مردم سالاری و استقلال طلبی ملت بزرگ کشور عزیزمان ایران تنظیم شده است است.

جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران در پاسخ به سخنان رئیس‌‌جمهور آمریکا و اعلام سیاست‌های تازه در قبال جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران بیانیه‌ای صادر کرد.

از همان روزهای ابتدایی انقلاب، آمریکا از طریق توسل به کارها مداخله جویانه، تخریبی و خصمانه علیه نظام نوپای ایران، عملا در پی براندازی نظام اسلامی کشور عزیزمان ایران بوده هست. کارنامه آمریکا در کودتا، ترور، حمایت گسترده از صدام در جنگ تحمیلی علیه کشور عزیزمان ایران و حتی استفاده آن رژیم از سلاح شیمیایی، تحرکات تجزیه طلبانه، سرنگون سازی هواپیمای مسافری و صدها توطئه دیگر علیه جمهوری اسلامی و مردم بزرگ کشور عزیزمان ایران غیرقابل انکار هست. حتی قبل از انقلاب اسلامی نیز آمریکا با کودتا علیه دولت منتخب مردم در سال ۱۳۳۲ دشمنی خود با دمکراسی و حمایت مستمر تاریخی خود از دیکتاتورها و کودتاگران را ثابت کرده بود.

گروهک های تروریستی که در طول ۳۸ سال گذشته در آمریکا پناه گرفته و از آنجا علیه مردم کشور عزیزمان ایران به فعالیت مشغول بوده اند، بیش از ۱۷ هزار نفر از مردم کشور عزیزمان ایران را در نخستین سال های بعد از پیروزی انقلاب اسلامی به شهادت رسانده اند. در مقابل، جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران موفق شده است است ضمن برقراری بالاترین شاخص ثبات و امنیت در کشور، با تلاش ها و مجاهدت های نیروهای امنیتی و مستشاری در کنار مردم و نیروهای نظامی و امنیتی دولت های عراق و سوریه قرار گیرد و نقش بی بدیل و واقعی در مبارزه با تروریسم، جلوگیری از تسلط تکفیری های داعش بر دمشق و بغداد و اربیل و ریشه کنی این گروه ها از عراق و سوریه داشته باشد. تلاش و مجاهدت های خالصانه نیروهای مسلح کشورمان در مقابله با تروریست هایی که حتی شخص رییس جمهور فعلی آمریکا در دوران مبارزات انتخاباتی آنان را دست پرورده آمریکا قلمداد می کرد، اقدامی دقیق، موثر و واقعی در خشکاندن ریشه های این پدیده شوم می باشد. باعث تاسف است که آمریکا جایگزین کنار گذاشتن استفاده ابزاری از تروریست ها و پیوستن به تلاش های مجدانه کشور عزیزمان ایران در مبارزه با تروریسم، کارها سازنده منطقه ای کشورمان را وارونه جلوه می دهد.

نقش سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در خط مقدم مبارزه با تروریست ها در منطقه غیرقابل تردید هست. سپاه، به عنوان بخشی از نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران، با رشادت های افتخار آمیز و تاریخی مانع محکمی در برابر تروریست های تکفیری و عامل بازگشت تدریجی آرامش جهت مردم منطقه بوده و بی تردید در حفظ حاکمیت ملی و تمامیت ارضی عراق و سوریه مؤثر بوده هست. سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با دفاع از تمامیت ارضی کشور در برابر ارتش صدام حسین، قهرمان ملی کشور عزیزمان ایران است و هرگونه خطای راهبردی و یا اقدام دولت یا کنگره آمریکا علیه آن موجب خشم و نفرت ملت کشور عزیزمان ایران شده است و با واکنشی متقابل، منسجم و پشیمان کننده مواجه خواهد شد که مسئولیت پیامدهای این اقدام خطرناک تنها بر عهده رییس جمهور آمریکا خواهد بود.

بیانیه کشور عزیزمان ایران در پاسخ به سخنان ترامپ

آمریکا منافع خود را در ایجاد و شدت یافتن اختلاف در میان کشورهای منطقه و دامن زدن به جنگ و ناامنی جهت ایجاد مسابقه تسلیحاتی و بازاریابی فروش سلاح تعریف کرده هست؛ ولی منافع منطقه ای کشور عزیزمان ایران در حسن همجواری و صلح و ثبات در منطقه حساس خلیج فارس تعریف می شود. نقطه برابر آن، سیاست اعلام شده است رییس جمهور کنونی آمریکا در دوران مبارزات انتخاباتی است که رسما و علنا اختلاف و جنگ و خون ریزی میان کشور عزیزمان ایران و عراق را در جهت منافع ایالات متحده عنوان داشت، و اخیرا رسماً و علناً پیش شرط نخستین سفر خود به منطقه را موافقت قبلی کشورهای منطقه جهت خرید صدها میلیارد دلار «ابزارهای زیبای نظامی» اعلام نمود؛ ابزارهای ویرانگری که امروز جهت کشتار کودکان و سالخوردگان یمنی مصرف می شود.

بحران های منطقه اعم از افغانستان، عراق، سوریه، یمن و بحرین ریشه در اشغالگری و مداخلات غیرقانونی، نظامی و سلطه جویانه آمریکا در منطقه دارد. از نظر جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران امنیت منطقه در گرو گفتگو، اعتمادسازی متقابل و همکاری دسته جمعی کشورهای منطقه است و کشور عزیزمان ایران مصمم است فعالانه جهت ارتقاء صلح و ثبات و امنیت

جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران در پاسخ به سخنان رئیس‌‌جمهور آمریکا و اعلام سیاست‌های تازه در قبال جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران بیانیه‌ای صادر کرد.

در منطقه همکاری مؤثر و تعیین کننده ای داشته باشد. طرح های جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران جهت آخر دادن به جنگ و درگیری در سوریه و یمن مورد استقبال جامعه بین المللی قرار گرفته و کشور عزیزمان ایران یک عضو مؤثر در تمامی ابتکارات جهانی جهت آخر دادن به این درگیری ها بوده و نقش مؤثری همراه با روسیه و ترکیه جهت کم کردن تنش در سوریه ایفا کرده است و کماکان آمادگی دارد به تلاش های یکسان خود جهت آخر دادن به درگیری و خشونت در منطقه با دبیرکل ملل متحد و کشورهای مسئول در صحنه جهانی منجمله دیگر اعضای دائم شورای امنیت و اتحادیه اروپا ادامه دهد.

به علت سیاست های خصمانه آمریکا و متحدانش در منطقه به خاص رژیم صهیونیستی و صدها میلیارد دلار تسلیحات مدرن ارسالی به این منطقه از سوی آمریکا که منطقه را به انبار باروت تبدیل کرده هست، جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران نمی تواند نسبت به توانمندی های دفاعی کشور بی تفاوت باشد. تجربه جنگ تحمیلی هشت ساله رژیم صدام علیه کشور عزیزمان ایران — که در آن آمریکا و شرکایش در منطقه با حمایت های نظامی، اطلاعاتی، لجستیکی، اقتصادی و سیاسی به کمک متجاوز شتافتند و نه تنها در برابر استفاده رژیم صدام از سلاح شیمیایی سکوت و همراهی کردند، بلکه مهمترین اولویت راهبردی خود را در جلوگیری از دسترسی کشور عزیزمان ایران به حداقل امکانات دفاعی قرار دادند — به ما آموخته است که جهت صیانت از امنیت و استقلال و دفاع از مردم و کیان کشور به ظرفیت های بومی ملت کشور عزیزمان ایران متکی بوده و در ایجاد توان مندی مهم دفاع مشروع خود لحظه ای درنگ نکنیم. در همین چارچوب، برنامه موشکی جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران دفاعی و با رویکرد بازدارندگی در برابر تهدیدات است و برد و دقت آن متناسب با محیط امنیتی و نوع تهدیدات و صرفا جهت حمل سلاح های متعارف طراحی شده است و با قوت و بر اساس برنامه های دفاعی کشور ادامه یافته و هیچگاه قابل مذاکره نبوده و نخواهد بود. در حالی که شرکای آمریکا در منطقه با مجموع جمعیتی بسیار کمتر از ایران، هریک هر سال چندین برابر جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران صرف هزینه بودجه نظامی خود می کنند، چطور کشور عزیزمان ایران که هیچگاه علیه کشوری تجاوز نکرده و طعم تلخ تجاوز و حمایت بی دریغ آمریکا و شرکای منطقه ای اش از متجاوز را چشیده هست، نباید در برابر تهدیدهای روزانه متجاوزین ابزار بازدارندگی داشته باشد؟

بیانیه کشور عزیزمان ایران در پاسخ به سخنان ترامپ

سیاست تقابلی آمریکا علیه کشور عزیزمان ایران در حوزه علوم و فن آوری های پیشرفته نیز در طول چند دهه گذشته ادامه داشته و آمریکا با اتخاذ سیاست های تضییقی، ضمن جلوگیری از تعاملات مشروع علمی-فنی، تحریم هایی را در این زمینه ها علیه مردم کشور عزیزمان ایران اعمال کرده اند که معنایی جز تلاش جهت عقب نگه داشتن کشور عزیزمان ایران در زمینه فن آوری روز دنیا ندارد. در این زمینه، تلاش های دانشمندان جوان ما جهت دستیابی به دانش هسته ای صلح آمیز از ابتدا با فضا سازی منفی، اعمال تحریم، حملات سایبری و حتی ترور دانشمندان هسته ای کشورمان همراه بوده هست. کشور عزیزمان ایران بارها اعلام کرده است که صرفا به دنبال بهره گیری از انرژی هسته ای جهت مصارف صلح آمیز است و تسلیحات انهدام جمعی از جمله سلاح هسته ای را مخل صلح و امنیت بین المللی دانسته و جایی جهت این سلاح ها در دکترین دفاعی خود نمی شناسد. گزارش آژانس بین المللی انرژی اتمی در مردود شناختن ادعای فعالیت های نظامی هسته ای کشور عزیزمان ایران در پرونده موسوم به پی ام دی یک بار دیگر بر صلح آمیز بودن فعایت های هسته ای کشور عزیزمان ایران صحه گذاشت.

ما با پذیرش و به نتیجه رساندن مذاکرات کشور عزیزمان ایران و کشورهای ۱+۵ در عنوان هسته ای، حسن نیت خود را جهت حل و فصل یک بحران ساختگی به نمایش گذاشته و با اجرای صادقانه تعهدات خود بر مبنای برجام پایبندی خود را به هر آنچه متعهد شده است ایم به اثبات رسانده ایم. در مقابل، آمریکا در اجرای تعهدات خود طبق برجام از ابتدا کوتاهی و تعلل داشته و در موارد متعدد، به خاص در دولت کنونی، از روح و متن برجام تخطی کرده است و جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران رسماً موارد نقض آمریکا در اجرای تعهداتش در اجرای برجام به خاص در لغو تحریم ها و جلوگیری از ایجاد فضای مورد نیاز جهت روابط عادی تجاری بین کشور عزیزمان ایران و سایر کشورها را در کمیسیون یکسان ثبت کرده هست. ادعای مدیر جمهور آمریکا مبنی بر عدم پایبندی کشور عزیزمان ایران به برجام فاقد ارزش و اعتبار بین المللی است و درحالی که آژانس بین المللی انرژی اتمی، به عنوان تنها مرجع مسئول پیگیری به این موضوع، مکرراً پایبندی کشور عزیزمان ایران را به تعهدات خود بر اساس برجام اعلام کرده هست، بار دیگر این واقعیت را به اثبات می رساند که آمریکا طرف مذاکره قابل اعتمادی نیست.

برجام یک سند معتبر بین المللی و دستاوردی کم نظیر در عرصه دیپلماسی معاصر است که نه قابل مذاکره مجدد است و نه قابل تغییر. برجام یک توافق دوجانبه نیست که با کنار کشیدن یک طرف از اعتبار ساقط شود بلکه سندی است که به عنوان بخشی از قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت مورد تأیید جامعه جهانی قرار گرفته است و لذا نباید سایر طرف ها و جامعه بین المللی اجازه دهند مدیر جمهور آمریکا بتواند این توافقنامه را به سخره بگیرد. جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران آغازکننده خروج از برجام نخواهد بود ولی درصورتی که حقوق و منافع کشور عزیزمان ایران در برجام رعایت نشود، به تمامی تعهدات آخر خواهد داد و بدون هیچ گونه محدودیتی فعالیت های صلح آمیز هسته ای خود را دنبال خواهد کرد.

اکنون آمریکا در صحنه بین المللی منزوی تر از هر وقت است و حقانیت سیاست های جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران بر کل دنیا آشکار شده است هست. دنیا شاهد بود که در چند هفته گذشته غالب کشورهای دنیا در حمایت از برجام و جمهوری اسلامی، و مخالفت با سیاست های آمریکا بسیج شدند. جامعه بین الملل جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران را به عنوان یک بازیگر معقول و خردمند در عرصه جهانی که جهت صلح تلاش می کند، آشنا است و به سیاست های بازیگرانی که هر روز با خروج از یک پیمان یا شرکت بین المللی خود را زیاد منزوی می سازند، وقعی نمی گذارد.

اختلاف سیاست های کشور عزیزمان ایران و آمریکا در بسیاری از پرسشها منطقه ای و جهانی امری آشکار و غیرقابل انکار هست. دولت های آمریکا از بدو انقلاب اسلامی در کشور عزیزمان ایران تاکنون با اشتباهاتِ محاسباتیِ پی در پیِ خود این اختلافات را به سوی خصومت ورزی آشکار با ملت کشور عزیزمان ایران کشانده اند. علیرغم این خصومت ورزی ها، که ترساندن و تحریم دو مشخصه مهم آن بوده هست، مردم کشور عزیزمان ایران به مسیر استقلال خواهی و عدالت طلبی خود ادامه داده و جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران امروز با اتکا به حمایت مردمی و توانمندی های درونی خود، و تحت رهبری خردمندانه و داهیانه مقام معظم رهبری که حرکت مقتدرانه و عزتمندانه جمهوری اسلامی در دوران معاصر بعد از امام خمینی (ره) مدیون اندیشه های بلند ایشان هست، در اوج قدرت و اقتدار خود قرار دارد. بهتر است سردمداران تازه آمریکا درس های چهار دهه گذشته را فراموش نکنند و ازیاد نبرند که دولت های قبل از آنان هم که با تکرار گزافه گویی های مشابه خود را در برابر مردم کشور عزیزمان ایران قرار دادند، ناگزیر شدند با شرمساری از صحبت های خود عدول کنند.

واژه های کلیدی: ایران | سیاست | اسلامی | آمریکا | انقلاب اسلامی | نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران | اخبار سیاست خارجی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs